De nieuwe stromingspompen van Maxspect zijn nog niet lang verkrijgbaar, of het bedrijf lanceert al een verbetering. Maxspect ontwikkelt een nieuw bevestigingskader voor de XF150 Gyre stromingspompen. Early-adopters kunnen binnenkort hun oude pomp upgraden.
Het nieuwe bevestigingskader (beneden) is iets groter dan het oude, maar wel veel stiller © ReefbuildersDe XF150 is de zwaarste pomp van het Gyre-gamma. Dat vertaalt zich ook in geluid. Hoewel de pompen vrij stil zijn, kan er een storend lawaai optreden bij hogere versnellingsniveaus.
De originele bevestiging voor de stromingspomp bestaat uit een simpele magneet met een klein laagje rubber aan de onderkant. Bij de nieuwe versie zien we een andere aanpak.
Maxspect verstevigde het bevestigingsapparaat voor de stromingspomp. Deze basis heeft nu een dikkere laag rubber. Bovendien zit de basis niet meer direct op het skelet dat de pomp vasthoudt. Deze worden bij elkaar gehouden door vier kleine pinnen, wat het contact tussen pomp en basis minimaliseert.
Mensen die de eerste versie van de XF150 kochten, kunnen binnenkort hun stromingspomp upgraden. Details worden in de komende weken bekend gemaakt door de Amerikaanse importeur CoralVue.
De XF130 beschikt standaard over het nieuwe bevestigingssysteem.
