Wetenschappers hebben een nieuw soort springkrab ontdekt. Dat gebeurde in de wateren van Japan. Galathea ryuguu is het nieuwste lid van de nachtelijk actieve familie. Het dier leeft op Muricella hoornkoralen.
Galathea ryuguu verbergt zich tussen Muricella koralen © Masayuki OsawaDe hoornkoralen staan bekend als zeer sterk gekleurd. Deze prachtige dieren verbergen met hun oranje, roze, rode en paarse kleuren echter een ongewone bezoeker: de springkrab. Galathea ryuguu is echter niet de enige die zijn thuis maakt in de takken van het koraal. Onder andere zeepaardjes zijn ook van de partij.
Toch staat het kleine krabje deze keer in de belangstelling. De nieuwe soort werd gevonden voor de kust van Ryukyu Islands in Japan. Deze liggen in het zuid-westen van de eilandstaat. Net zoals het koraal waar hij woont, heeft G. ryuguu prachtige kleuren.
Het dier werd vernoemt naar Ryūgū, het schitterende paleis van de drakengod van de zee.
