De Trident is een uitbreiding voor de Apex controller die deze week op de Amerikaanse markt kwam. Met behulp van drie vloeistoffen kan het apparaat volledig automatisch de hoeveelheid calcium, magnesium en alkaliniteit meten in het water.
Trident werkt enkel als uitbreiding van de vaakgebruikte Apex controller van Neptune Systems. Hierdoor kan men de volledige waterhuishouding controleren.
Het apparaat gebruikt kleurenmeting om de hoeveelheid calcium, magnesium en de alkaliniteit te meten. Dat doet het apparaat dus net als wij met onze druppeltesten. Enkel doet Trident het automatisch.
Test vloeistoffen
Wie vreest dat het apparaat veel onderhoud nodig heeft, kan gerust adem halen. Neptune Systems voorziet een monitoringssysteem voor de resterende hoeveelheid reagentia, additieven, afvalstoffen en zelfs de hoeveelheid tests het apparaat kan voltooien. Die informatie wordt doorgegeven aan de Apex controller in een overzichtelijk dashboard.
Belangrijk bij zulke automatische systemen is de hoeveelheid tests die het kan doen. Neptune Systems biedt “twee maanden” van reagentia aan voor 44,99 USD (40,03 EUR). Dit zou goed zijn voor 120 testen om calcium en magnesium te meten, en 240 testen voor de alkaliniteit.
Neptune Systems rekent hierbij dat men twee keer per dag calcium en magnesium test, en vier keer per dag de alkaliniteit. Wie die hoeveelheden niet nodig heeft, kan dus langer doen met de testreagentia.
Totale automatisatie
Wie volledig automatisch door het leven wil gaan (iets waar wij fan van zijn) kan er voor kiezen om een doseerpomp aan te sluiten op de reagentia. Zo kan men nog heel wat langer zorgeloos testen.
Die doorgedreven automatisatie heeft wel een prijskaartje. Zo kost een volledige Apex kit 715 EUR (een startersset kost echter ‘slechts’ 409 EUR), de Trident 499 USD (444 EUR) en twee DOS tweekanaalsdoseereenheden 395 EUR per stuk.
De Trident is bovendien een ingewikkeld, hoog-technologisch systeem met heel wat bewegende delen. Het is dus kwetsbaar. Belangrijk zal blijvende controle uitvoeren, om zeker te zijn dat alles goed werkt. Automatisatie gebeurt nooit automatisch.
Neptune Systems biedt de Trident vandaag te koop aan in Amerika. Europa zal nog zo’n twee tot drie maanden moeten wachten.
