De Japanse wateren blijven onvolledig ontgonnen gebied. Wetenschappers beschrijven een nieuwe koralensoort: Hanabira yukibana. Het koraal is meteen de eerste soort in een nieuw geslacht.
Hanabira yukibana maken deel uit van de Stoloniferans familie. Daarin zijn ze meteen een nieuw geslacht én de eerste soort van dat geslacht. Wetenschappers ontdekten het koraaltje rondom de eilanden in Zuid-Japan.
De poliepen lijken sterk op die van Xenia-koralen. De vorm is vrij uniform, met afgeronde uiteinden en acht armen. Het koraal is lichtbruin gekleurd met muntgroene accenten aan de rand van de poliepen.
Al in uw aquarium
Duikers verzamelden diverse koralen op dieptes van tien tot vijfendertig meter rondom Okinawa en Iriomote. Zo werd duidelijk dat de soort alvast drie poliepvariaties heeft. Het koraal groeit bovendien op de harde ondergrond en blijft verder groeien eens het een gesteente heeft gekoloniseerd.
Toch is het niet onwaarschijnlijk dat u al de onwetende bezitter bent van Hanabira yukibana. Het gaat immers om een koraal dat sterk lijkt op alreeds populaire koralen in onze hobby. Wie zeker wil zijn kan best een blik werpen op de kolonies in het aquarium, en met extra aandacht kijken naar de zijvertakkingen van de poliepen. Die moeten aan elkaar ‘gesmolten’ zijn en een muntgroene tot gouden kleur hebben.
