Het lijkt er op dat Indonesië opnieuw koralen gaat exporteren. Hobbyisten kunnen opgelucht adem halen. In mei 2019 werd er door de Indonesische overheid een verbod uitgevaardigd op de export van koralen.
Deze week werden er nieuwe regels ingevoerd. Die hebben betrekking op de oogst van wilde koralen. De export van deze is tot op heden nog beperkt, maar vermoedelijk zal er eind deze maand ook daar een beslissing vallen.
Indonesische gekweekte koralen mogen dan weer vrij verhandeld worden. Er zijn wel enkele nieuwe controlesystemen opgericht om zeker te zijn dat enkel de juiste koralen verhandeld worden. Of die nieuwe arbeidsintensieve regels ook een effect zullen hebben op de prijzen valt af te wachten.
De eerste export van koralen zou plaatsvinden op 13 januari 2020. Of deze datum daadwerkelijk haalbaar is, is niet zeker. De nieuwe regels treden in voege, en zullen heel wat aanpassingsvermogen vragen van de bedrijven.
Zeker is echter dat de Indonesische koralen terug op komst zijn.
