GHL bracht eind 2016 de Mitras LX7 ledverlichting uit. Daarmee breidde GHL een nieuw vervolg aan zijn productgamma. Hoewel de armatuur toch al enkele jaren oud is, blijft hij populair. Zeewaternieuws doet in de komende maanden de test, en kijkt of de Mitras LX7 nog steeds een goede keuze is. Vandaag: de unboxing van de GHL Mitras LX7 én de bijhorende Flexmount. Nu ook op video!
Liever kijken? Onze unboxing kan u hieronder in 4K-kwaliteit zien.
Een pakketje van GHL valt in de bus, en meteen is duidelijk dat de zorg ook al in de verpakking zit. Met een mesje en een beetje gefoeter pulken we de Mitras-doos uit de beschermende verpakking. Zo krijgen we eindelijk een beeld van deze armatuur.
De doos zelf staat boordevol informatie. Zo zijn er gedetailleerde grafieken over de PAR-waarden, staan de energieprestaties er op, en wordt de inhoud beschreven. Maar de verpakking is slechts dat: verpakking. Wij willen weten wat er ín de doos zit.
Afwerking
Eenmaal we de doos open krijgen – na opnieuw wat getrek en gefoeter – zien we het product. Het is meteen duidelijk dat dit geen goedkoop armatuur van gebrekkige kwaliteit is. Het geheel is perfect gelakt – ons exemplaar is diepzwart en de vierclusterversie. Die ledclusters zitten mooi beschermd achter een glazen bodemplaat.
Aan de bovenkant zien we twee kleine ventilatoren zitten, te midden van een stevige heat sink. De bovenkant telt heel wat sleuven die er voor zorgen dat er genoeg lucht circuleert door de armatuur. Leuk detail is dat het logo van GHL en de modelnaam netjes achter het zijglas van de armatuur zitten.
Die armatuur meet bovendien 212 x 200 x 42 mm en weegt 1.6 kg. De vier ledclusters produceren op high efficiency mode 87 watt, goed voor aquaria tot 160 liter. De andere modus, de high output mode, kan 131 watt produceren – goed voor aquaria tot 200 liter.
Flexibele bevestiging
De bijgeleverde Flexmount bestaat uit twee versies. Zo is er Type 1 dat de armatuur in de lengte bevestigt. Zo wordt het licht van achter naar voren verspreid. Type 2 bevestigt de armatuur in de breedte, wat het licht dan ook zo zal spreiden.
Opnieuw maakt GHL gebruik van kwalitatief ogend aluminium materiaal. Hier is geen plastic te bekennen. Of toch. Er zitten immers twee acryl cylinders en een arm bij het pakket. Die dienen om de armatuur te bevestigen aan het aluminium profiel. Hoe exact we dat profiel op ons aquarium moeten zetten, is ons nog niet geheel duidelijk.
Wat wél duidelijk is, is dat het geheel traploos instelbaar is in zowel diepte als hoogte.
Eerste conclusie
GHL verrast niet met deze armatuur. Hij dateert natuurlijk al van 2016, maar wat we bedoelen is dat GHL zijn reputatie als kwaliteitsmerk op het eerste zicht lijkt waar te maken. De componenten voelen stevig aan, gemaakt uit ofwel één blok aluminium of staal.
De afwerking is top, met kleine details die er op wijzen dat dit een toparmatuur is. Of die eerste inschatting correct is, zal blijken uit onze tests. Wij monteren de Mitras LX7 met behulp van de Flexmount op ons aquarium. Hou de komende weken en maanden dan ook zeker de website in de gaten.
Liever kijken? Onze unboxing kan u hieronder in 4K-kwaliteit zien. Ook onze volgende tests worden gefilmd. Hou dus zeker ons Youtube-kanaal in het oog.
