Een zeiler rapporteert grote oranjekleurige vlekken op de Noordzee. De Kustwacht stelt vast dat het om een uitzonderlijke bloei van zeevonk gaat. Dat is een eencellige dinoflagellaat die wel vaker voortkomt aan onze kust.
U kent zeevonk misschien van zijn prachtige helblauwe kleur die oplicht wanneer de algen verstoord verstoord wordt. Deze keer zijn de opgemerkte organismen echter niet blauw, maar oranje. Ze zweven zo’n twintig kilometer in zee rondom de zandbank Buitenratel.
Na de ontdekking ging de Kustwacht op pad om het fenomeen te bestuderen. De zeiler had immers gewag gemaakt van mogelijke vervuiling. Dat bleek gelukkig niet het geval, nadat stalen werden genomen en onderzocht.
Op onderstaande luchtbeelden zijn grote oranje vlekken te zien op het water. Zeevonk komt vooral in het voorjaar en in de zomer in hoge getale voor aan de kust. Volgens het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen is deze bloei mogelijk het gevolg van het warme weer van de voorbije dagen.
Zeevonk vormt geen gevaar voor de gezondheid.
